جستجو   :  


پانیک-فرار از اجتماع و انزوا طلبی


 بیماری اضطراب و افسردگی به دو صورت حاد و بیماری گونه و مزمن و ارثی در اشخاص ایجاد میشود .

نوع ارثی معمولا مستعد تبدیل به نوع بیمار گونه و مرضی می باشد. افراد هنر مند و با احساس و دارای استعدادهای خاص در جامعه اکثرا مستعد دارابودن هر دونوع از این بیماری هستند و دلایل آن هم کاملا هنوز روشن نشده است اما من طبق مطالعات و تحقیقاتی که داشته ام و نیز اینکه خود بیش از 20 سال در گیر با این بیماری بوده ام به نتایج خاص و روشنی رسیده ام که بطور موردی به تر تیب زیر می باشند:


1-بیمار افسرده ای که حالات اضطراب و تشویش و بیقراری و ترس از وقوغ یک حادثه دارد:

  این شخص در شزایطی زندگی کرده ویا می کند که تحت فشارهای عاطفی اطرافیان میباوده و یا می باشد و این فشارها برخی آگاهانه و برخی نا آگاهانه میباشند.


بعنوان مثال نزاع خانوادگی پدر و مادر و اینکه  فرزند هرآن انتظار وقوع حادثه ای تلخ را می کشد و فرزند در این گیذر ودار دچار یک نوع رفتار شرطی ناخواسته میشود و هر گاه سر و صدای جدل و داد وبیداد و بحث والدین بلند میشو فشاری بسیار شدید بر فرزند وارد میشود و همیشه در انتظار وقوع یک خادثه میباشد که میتواند هرجور حادثه ی ناگواری باشد از دعوای عادی و برخورد فیزیکی یا طلاق و یا حتا قتل و جرح...

این بیماران بنظر میرسد دارای استعداد خاص فرا فیزیکی می باشند و دارای روحی غوی میباشند بنحوی که گاها وقایعی را از پیش تجسم و تصور و حتا می بینند.


مواردی در خود ازین قبیل بخاطر دارم .

چندین سال مشغول مطالعات فرا فیزیکی و متافیزیکی بودم و همان سالها مصادف بود با وقوع بیماری پانیک و حملات اضطراب من.

درآن سالها قبل از ابفاقاتی که عامل بیماری من بوده اند بنحوی آن اتفاقات را احساس می کردم و حتا تصاویری نیز مشاهده میکردم و این تصاویر معمولا در شرایط تمرینات متافیزیکی و خلسه و مراقبه بنظرم میرسید و پس از مدتی همان گونه واقعه ای رخ میداد.


2-بیماران افسرده ای که در اثر یک بیماری دیگر و یا یک نارسایی بدنی درخود فرو می روند و درونگرا میشوند و جهان در نظرشان آنگونه نیست که در نظر افراد عادیست.

مثلا شخص دارای قد کوتاه میباشد ولی دارای بدن و روخی بسیار سالم و حتا ورزشکا بوده است اما بدلایلی روی قد خود حساس میشود وهمه ی فکر و گرفتاری روزانه اش کوتاهی قدش میشود بنحوی که ورزش و درس و اهداف دیگر را هم درست نمیتواند ادامه بدهد و آنقدر به نظر و حرف اطرافیان در باره ی قدش بها می دهد که زندگی خود را تبدیل به جهنمی می کند که بخاطر حسرت نداشتن 5 سانتی متر بیشتر قد دراین توهم خودآزاری می کند .


این افراد مردم گریز و اجتماع گریز می شوند و بمرور دچار استرس و افسردگی و پژمردگی میشوند و گاها دچار اضطراب و حملات پانیک وترس نیز میشوند.


دراین بیماران باید تقویت اعتماد بنفس و شناخت نقاط قوت انجام بشود و دیدگاهشان را نسبت به خود و دنیا تغییر داد.


3-بیماری که دارای افسردگی ارثی و ژنتیکی میباشد و بمراتب این افسردگی مقاوم به درمان میباشد..

قابل دکر است که اکثر بیماری های افسردگی و اضطراب و دیگر اختلالات روحی روانی که ثانویه میباشند و بعبارتی پس از یک بحران و یا بیماری و یا نارسایی موقت در شخص بروز کرده اند بمراتب بهتر به دارو درمانی پاسخ داده و سریعتر درمان میشوند تا کسانی که دارای زمینه ی ژنتیکی در رفتار افسردگی و اختلالات وابسته به آن میباشند.


خلاصه:


بیماری افسردگی و اضطراب وابسته به آن دارای ریشه های بسیار متعدد و ناشناخته میباشد و گاهدبیماری دراثر فقر تغذیه ای شخصمی باشد همانگونه که فقز توجه عاطفی نیز باعث آن میباشد ..

این اختلالات بسیار پیچیده و نیاز مند به روانکاوی و همکاری خود بیمار وادامه ی روانکاوی تا تحصیل نتیجه و موصع گیری درست برای درمان.پ می باشند چه بسا بیمارانی آگاه به ریشه ی بیماری خود توانسته اند خود را بنحو احسن درمان کنند و چه بسیارند بیماران افسرده ومضطربی ه بیش ار بیست سال از بهترین روزهای زندگی خود را در مطب روانپزشکان و در درمانگاههای اورژانس سپری کرده اند وهمچنان با این بیماری ها دست و پنجه نرم می کنند.

برای شناخت مفصل و راههای درمانی بیماری افسردگی که با حملات پانیک و اضطراب همراه است میتوانید فایل زیر را که شامل مقالات مفصل داخلی و خارجی ترجمه شده و نایاب هست را باقیمت بسیار مناسب خریداری و دانلود کنید .قیمت واقعی این فایل مرکب در حدود 350000 تومان بوده است.


لینک خرید و دانلود فایل پانیک

 

نویسنده:سیاوش دهقان

تاریخ درج  :  1395/5/19  
تعداد بازدید تا کنون :326

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی